Tähelepanuväärselt ökonoomne sõiduk i-stopi süsteemiga

Me ei tahtnud kärpida häid sõiduelamusi ökonoomsuse ja keskkonnahoidlikkuse arvelt. Tänu SKYACTIV tehnoloogiale ja uutele materjalidele õnnestus meil luua kerge, kuid tugev ja ökonoomne sõiduk. Tulemuseks on erakordselt väike kütusekulu ja oma klassi väikseim CO2 heitkogus (alates 119 g/km). Ka mudeli laitmatu aerodünaamika mõjub ökonoomsusele hästi. Diiselmootor vastab juba praegu kindlalt Euro 6 heitkoguste standarditele.


Mazda CX-5 on äärmiselt ökonoomne ja pakub tõelist sõidunaudingut. Selle nimel me Mazdas ju lõppude lõpuks pingutamegi.

Fookuses Heitke põhjalikum pilk

SKYACTIV mootor ja käigukast tagavad suurepärase sooritusvõime

SKYACTIVi ajamid
Keskkonnahoidlikkus, ökonoomsus ja sõidunauding

Mis on SKYACTIV ajam? See on SKYACTIV mootor koos SKYACTIV käigukastiga – üksteist täiendav kooslus, mis tagab laitmatud sõiduomadused ja suurepärase ökonoomsuse.


Meie SKYACTIV-D diiselmootori kütusekulu algab kõigest 3,83 liitrist 100 km kohta – olgugi et tegemist on turbomootoriga. SKYACTIV-G bensiinimootori kulu on alates 5,0 liitrist 100 km kohta. Mõlemad on silmatorkavalt keskkonnahoidlikud, eriti teiste linnamaasturitega võrreldes.

Fookuses Heitke põhjalikum pilk

Meiei-stop tehnoloogia vähendab kütusekulu ja  vähendab püsikulusid

i-stopi tehnoloogia Parem ökonoomsus ja ei mingeid järeleandmisi sõiduomaduste ja mugavuse arvelt

Meie i-stopi süsteem kuulub kõigil varustustasemetel standardvarustusse. See on kompaktsete linnamaasturite klassis väga ebatavaline. Ajaks, mil peate liikluses paigal seisma, lülitab i-stop mootori välja. See toimub sõitjate jaoks märkamatult, sest i-stopi süsteem käivitab mootori kiiremini ja sujuvamalt kui enamik käivitamis- ja seiskamissüsteeme. Selleks ajaks, kui mootori võimsust jälle vajate, on see taas käivitunud.


i-stop, mis on pärjatud mitme tehnoloogiaauhinnaga, on maailma ainus käivitus- ja seiskamissüsteem, mis kasutab mootori taaskäivitamiseks sisepõlemismootori toodetud energiat. See on veel üks viis, kuidas me harjumuspäraseid piire eirame.