ABS pidurid, EBD, EBA

ABS ehk blokeerumisvastane pidurisüsteem kuulub tänapäeval enamiku sõidukimudelite standardvarustusse. Automaatne ABS süsteem ei lase piduritel ootamatu pidurdamise korral täielikult blokeerida; tänu sellele püsib sõiduk paremini juhi kontrolli all ja juht suudab seega tõenäolisemalt ees olevat takistust vältida. ABS pidurisüsteem lühendab ka pidurdusteekonda ja parandab seeläbi sõiduohutust.

Selleks, et ABS pidurisüsteem toimiks veelgi efektiivsemalt, kuulub Mazda sõidukite varustusse ka EBD (Electronic Brake-force Distribution) süsteem, st elektroonilise pidurdusjõu jaotur. See automaatne süsteem ühtlustab pidurdusjõu auto muutuva massi (autosviibijad, pagas jms) järgi ja jaotab seega pidurdusjõu ühtlaselt kõigile ratastele. Iga ratta kindel kokkupuude maanteepinnaga hõlbustab pidurdamist ja lühendab pidurdusteekonda.

EBA  (Emergency Brake Assistant) ehk avarii-pidurdusabi süsteem suurendab avariiolukorras pidurdamisel automaatselt pidurdamise efektiivsust. EBA süsteem tõlgendab avariipidurduse parameetreid sõltuvalt auto kiirusest ja sellest, kui tugevalt juht pidurit vajutab, ning lisab pidurivedelikku; tänu sellele muutub pidurdamine tõhusamaks, pidurdusteekond lüheneb ja auto peatub enne kokkupõrget eesoleva takistusega.