i-ACTIV AWD - nelikvedu Mazda moodi

Mazda i-ACTIV AWD loomisel oli peamiseks eesmärgiks elustada Mazda idee „Celebrate Driving“ tagamaks igas olukorras erakordne võimsus ja sõidumugavus ilma keskkonnasõbralikkust ohtu seadmata. i-ACTIV AWD ja SKYACTIV-TEHNOLOOGIA ühendamine võimaldab saavutada  "Jinba Ittai" tunde erinevatel teedel.


i-ACTIV AWD peamine funktsioon on esiratta libisemist ennustav tuvastussüsteem. Tegemist on Mazda ainulaadse süsteemiga, millesarnast paljudel teistel tootjatel pole ning mis suudab oluliselt parandada liikumisvõimalusi ja stabiilsust kehvades tingimustes.

 Vaata kuidas i-ACTIV AWD toimib Jinba-ittai kogemus igal pinnasel

i-ACTIV AWD Nelikveo omadused

Jinba Ittai tunde saavutamine erinevatel teedel. 4WD on üks saadaolevatest valikutest, mis muudab sõidukogemuse veelgi nauditavamaks. See on mõtlemine, mis kannustas i-ACTIV AWD arendamist.


Mazda i-ACTIV AWD on aktiivne, nõudmisel käivituv süsteem, mis on konkurentidest sammu võrra ees ja mis ennustab pidevalt tingimusi tänu seotusele sõiduki eri andurite andmetega, nagu roolimise reaktsioonijõu, temperatuuri ja isegi esiklaasi klaasipuhastite andurite andmetega.

Süsteem tunnetab roolivõimendi süsteemi kaudu rehvide reaktsioonijõudu (hõõrdumistakistust) ja hindab selle teabe põhjal pidevalt teepinna tingimusi. Peale selle mõõdab süsteem ülitäpselt auto sõidukiirust ja esirataste pöörlemiskiirust, et tuvastada varakult ka esirataste väikesed libisemised, millest juht arugi ei saa. Libisemise ohu tuvastamisel jaotab i-ACTIV AWD kiiresti optimaalse pöördemomendi tagaratastele, et takistada esirataste libisemist.

i-ACTIV AWD erinevates olukordades

Tagarataste ajami reaktsioonikiiruse suurendamiseks edastatakse tagaratastele väike pöördemoment, samal ajal kui peamine võimsus on keskendunud esiratastele, määrates tagarataste ajami ooterežiimile. See edastab juhtsüsteemile kiire vastuse ja tekitab tagaratastele pöördemomendi, mis toetab sujuvat üleminekut 4WD režiimile.

Ülesmäge, järsk kurv ja valgusfoorid talvel? Pole probleemi, saate kiiresti ära kasutada 4WD pidamist.

Tingimuste pidev jälgimine ja pöördemomendi optimaalne jaotamine, enne kui juht üldse rehvi libisemist tunnetab. Kohandub kiiresti sõidukeskkonna muudatustele, nii et juht saab nautida murevaba sõitmist igasugustes tingimustes.