50 aastat loomisindu

Viiekümne aasta eest avas Mazda R360 Coupe uue ajajärgu sõiduautode tootmises. Ajastu teerajajaks saanud uudistoode võitis kiiresti tunnustust tänu oma minimalistlikule disainile ja funktsionaalsusele. See uue aja auto tähendas unelmate täitumist paljudele Jaapani tarbijatele, olles ühtaegu atraktiivne ja taskukohane.

Sellest ajast alates on Mazda oma autode disainimisel püüdnud eristuda just originaalsuse ja isikupäraga. Konstruktorid püüdlevad kõrgemale traditsioonilise tööstusliku disaini standardlahendustest, et äratada huvi ja vaimustust igaühes, kes Mazda rooli istub. Sest kirg autode vastu pulbitseb igas Mazda konstruktoris ja disaineris.

Tänapäeva Mazdade kujunduse aluseks on Nagare disainikeel, mis on inspireeritud looduse mitmekülgsest liikumisvormidest. Disainerid on saanud innustust loomupäraste liigutuste lihtsast ilust ning püüdnud selle üle kanda igasse loodavasse autosse. Seetõttu peegeldabki Mazda dünaamika tuule, päikese ja liivadüünide voogavat liikumist.

Mazda eesmärgiks on luua autosid, millest õhkub elu ning mis kannavad Mazda sõnumit üle maailma iga autohuviliseni. See on väljakutse, mis on pannud autoloojad juba üle poole sajandi ennast ületama. Lähitulevikus jõuab Mazda disain taas uude epohhi. Seekord paelub disainereid sõidukire olemus ning nende eesmärk on välja töötada auto, mis seda tunnet kõige paremini edasi annaks. See põhimõte annab näo kõigile uue põlvkonna Mazdadele.