BRONEERIGE MAZDA PROOVISÕIT

Broneerige proovisõit

 • Osad inimesed arvavad, et peagi ostame me kõik autosid vaid interneti vahendusel, neid enne kätte saamist kunagi nägemata, neis kunagi sees istumata ning enne ostu lähemalt uurimata, mille kallal on tootja viimaste aastate jooksul töötanud. Seevastu märgivad nii Mazdas töötavad autospetsialistid kui ka kõik teised inimesed, kes on vähemalt korra elus endale uue auto soetanud, et proovisõit on midagi, mida ei tohiks uut autot valides kindlasti vahele jätta.

  Proovisõit on kõige paremaks viisiks mõista, mida auto pakkuda suudab ning kas see sobib sinu vajadustega. Just proovisõit on see samm ostuprotsessis, mille käigus saad lähemalt tutvuda kõikide auto funktsioonide ja süsteemidega, tunnetada sõiduki pakutavat mugavust ja kasulikkust ning hinnata pakutava varustuse vastavust selle hinnale.

 • Esimese asjana pead edasimüüjaga proovisõidu soovi registreerima. Seda saad teha nii esindusse helistades kui ka täites registreerimisvormi tootja kodulehel, seejuures pead ära märkima ka selle, millist mudelit või mudeleid proovida tahaksid.

  Kui proovisõidu päev on kätte jõudnud, siis ära karda müügiesindajalt küsida kõiki küsimusi, mis pähe torkavad – just nemad oskavad välja tuua kõik pisidetailid ning mõttekohad, millele sa ise ei pruukinud mõelda.

 • Tihti jäetakse proovisõit tegemata, kuna arvatakse, proovisõidu tingimused on karmid ning testsõite ei võimaldata kõikidele huvilistele. Tegelikkuses on tingimused aga üsnagi mõistlikud ning ei saa harilikult takistuseks.

  Kõikidest tingimustest peamine on see, et sõiduhuvilisel oleks olemas kehtiv juhiluba. Selle olemasolu kontrollib müügiesindaja ning kui kõik on korrapärane, siis tuleb veel vaid sõlmida proovisõidu leping.

 • Keskmise proovisõidu pikkuseks on umbes pool tundi. Selleks, et saaksid tutvuda mudeli kõige paremate omadustega, võivad müügiesindajad soovitada ka kõige paremat marsruuti, mida testsõidu raames läbida. Muidugi on selle marsruudi järgimine vabatahtlik.

  Osadel juhtudel võib proovisõit kesta ka kauem ning kokkuleppe saavutamisel võidakse auto proovisõiduks välja anda ka terveks nädalavahetuseks. See on oluline juhtudel, kui juhil on auto jaoks väga kindlad nõudmised, ta sõidab pidevalt kindlatel teelõikudel või tal on kindlad hobid, mille jaoks uus auto peab sobilik olema. Igale olukorrale lähenetakse individuaalselt ning proovisõidu kestvust, marsruuti ning kliendi nõudmisi arutatakse iga ostuhuvilisega eraldi.