Mazda uue auto kuueaastane garantii laienes Eestisse

Kõigil peale 1. oktoobrit registreeritud uutel Mazdadel on kuueaastane garantii

Kõigile uutele, peale 1. oktoobrit registreeritud Mazda sõidukitele kehtib garantii 6 aastat või 150 000 läbisõidu kilomeetrit, olenevalt sellest, kumb enne täitub. Mazda varasem garantiiaeg oli kolm aastat. Uue auto garantiid täiendavad 12-aastane läbi roostetamise ning kolmeaastane värvi- ja pinnakorrosioonigarantii. Enamust Euroopa riike hõlmava pikendatud garantii annab Mazda Corporation.

Uue auto garantii katab kõik materjali- ja tootmisdefektid ning võtab garantiiajal enda kanda auto vigastatud komponentide parandamise või asendamise kulud. Sõiduki edasi müümisel garantiiaja kestel rakendub kaitse järgmisele omanikule järelejäänud garantiiaja või läbisõidu ulatuses. Garantii ei kehti kuluosadele nagu rehvid, piduriklotsid jt.

„Mazdade omanikud kogu Euroopas saavad nüüd osa valdkonna ühest kõige põhjalikumast garantiipaketist,” räägib Mazda Motor Europe'i tegevjuht Martijn ten Brink. "Pikk garantiiaeg annab autoomanikele meelerahu kuni kuueks aastaks või 150 000 kilomeetriks, suurendades samas ka sõiduki väärtust järelturul, kui see müüakse selle aja jooksul kasutatuna."

Roman Zablotski, Inchcape Motors Estonia müügijärgse teeninduse juht ütleb, et kuueaastane garantii annab inimestele kindluse, et selle aja jooksul autoga midagi ei juhtu või kui juhtubki, siis see parandatakse Jaapani autotootja Mazda Corporation kuludega. „Kalkulatsioonid on näidanud, et suudame senise kolme aasta asemel pakkuda kaks korda pikemat garantiiaega. Kinnitan, et tehas hoolib Mazda kasutajatest tootes sõidukeid, mis kestavad kaua ja me eeldame, et pikk garantiiaeg mõjutab müüki positiivselt.“ räägib Zablotski.

Mazda uue auto garantiid täiendavad 12-aastane läbi roostetamise ning kolmeaastane värvi- ja pinnakorrosioonigarantii. Akuga elektrisõidukitele ja pistikühendusega hübriidelektrisõidukite kõrgepingeakudele annab Mazda Corporation kaheksa aastase garantii kuni 160 000 kilomeetrini.

Pikendatud garantiiprogramm käivitati Austrias ja Saksamaal 2022. aasta esimesel poolel. Neile järgnesid Holland, Poola, Hispaania ja kogu Mazda Selected Markets Group, sealhulgas Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Horvaatia, Küpros, Tšehhi Vabariik, Kreeka, Ungari, Iirimaa, Kosovo, Malta, Moldova, Montenegro, Põhja-Makedoonia, Portugal. Mullu sügisel hakkasid kuueaastast garantiid pakkuma Rumeenia, Serbia, Slovakkia ja Sloveenia.

Belgias asuv Mazda rakendas selle garantii 2022. aasta detsembris, millele järgnesid 2023. aasta jaanuaris Prantsusmaa ja Šveits. Kui Mazda Motors Italia 1. aprillil pikendatud garantii turule tõi, viidi garantii pikendamine 28 Euroopa turul lõpule.