MAZDA MX-30 PÄLVIS 5 TÄRNI EURO NCAPI OHUTUSTESTIS

LAIA OHUTUSTEHNOLOOGIATE I-ACTIVSENSE VALIKUT TOETAB SUUREPÄRANE SÕIDUDÜNAAMIKA

Täiselektriline Mazda MX-30 pälvis maksimaalse, 5-tärni ohutuse eest Euro NCAPi uusimas testisarjas, saades turvalisuse kategooriates hinnangu 91% (täiskasvanud sõitja ohutus) ja 87% (laste turvalisus).

Mazda MX-30 saavutas külgkokkupõrke ja 6–10 aastaste laste laup- ja külgkokkupõrke testides maksimumpunktid. 2018. aasta Mazda6, Mazda3 ja ka CX-3 järel on see neljas Mazda, mis saab uues ja rangemas 2018. aasta Euro NCAPi kokkupõrkehinnangus viis tärni.

Mazda MX30 esines muljet avaldavalt kõigis neljas Euro NCAPi testikategoorias: täiskasvanud sõitja turvalisus – 91%, laste turvalisus – 87 %, jalakäija turvalisus – 68% ja ohutusabi – 73%. Hinnangu taga on kolm peamist tegurit: kõige uuema sõidukiarhitektuuri Skyactiv kasutuselevõtt, millel on väga jäik ja lööke neelav, kuid samas kerge kere; veelgi ulatuslikum ohutustehnoloogia i-Activsense, mis aitab juhtidel tuvastada võimalikke riske, vähendada kahju ja vigastuste tõenäosust; ning täiustatud jalakäijate kaitse.

Uues elektrilises ja väikeses pereautos on silmapaistvad vabastiilis uksed, mis on meeldetuletus 2003. aasta Mazda mudelist RX-8, ent see ei mõjuta kuidagi auto turvalisust. Testijate hinnangul näitab külgkokkupõrke deformeerunud elementide analüüs, et MX-30 struktuur ei kujuta kokkupõrke ajal sõitjatele suurt ohtu. Külgkokkupõrkel teise autoga või postiga oli auto kriitiliste kerepiirkondade kaitse hea ning auto sai mõlemas testis maksimumpunktid.

Mazda on pühendunud liiklusõnnetustevabale ühiskonnale ja jätkab ohutuse täiustamisega vastavalt Mazda Proactive Safety filosoofiale. Parem sõidudünaamika on tänu Mazda tehnoloogiale Skyactiv, mis toetab uue Mazda MX-30 Euro NCAPi viietärnihinnangut ning pakub väga intuitiivset, nauditavat, täiselektrilist sõidukogemust. Autoga ohutumalt sõitmine on lihtsam, erinevad tehnoloogiad vähendavad õnnetuste tõenäosust ja säilib ka Mazda traditsiooniline sõidurõõm.