Autod järelmaksuga, liising

Uue auto ostmine ei pea enam unistuseks jääma, seda tänu erinevatele lahendustele, mida uue auto ostu finantseerimiseks pakutakse. Vaatame neid võimalusi lähemalt.


ESINDUSEST AUTO OSTMINE OMA VAHENDITEGA

Ilmselgeim meetod uue auto ostmiseks on mõistagi oma vahendid. Tõenäoliselt tundub see lahendus ka kõige soodsama ja mugavamana, kuid sealjuures ei tohiks unustada, et igaühel meist pole sellist summat, mida uue auto salongist ostmine nõuab, kohe varnast võtta – see on ju lõppude lõpuks rohkem kui kümme tuhat eurot!
On selge, et kui kohe täishinda makstes auto välja ostmine oleks nõnda lihtne, siis tõenäoliselt poleks meie järelturul erilist nõudlust. Ometi ostavad paljud inimesed endiselt kasutatud autosid, mis ei ole alati parim lahendus – uus auto pakub kõige uuemaid äsja turule jõudnud tehnoloogiaid ning ka garantiikaitset.

Auto kohe välja ostmine ei pruugi olla parim mõte ka siis, kui selleks on vajalikud rahalised vahendid olemas. Esindusest uut autot kohe välja ostes külmutab inimene sisuliselt raha, mida saaks muul viisil kasutada. See on eriti oluline, kui auto ostetakse ettevõttele, sest äriliselt on alati parem suunata raha ettevõtte arendamiseks ja investeeringuteks, samas kui uue auto ostu on lihtne ka mõnel muul viisil rahastada. Seepärast tasubki kaaluda näiteks auto laenuga ostmist.

 

AUTO LAENUGA OSTMINE

Oma vahendite kasutamise kõrval on võimalikuks lahenduseks auto ostuks laenu võtmine. Siin saab hõlpsalt otsustada pankade pakutava autolaenu kasuks, mis ongi laenuvõtjale spetsiaalselt auto ostu rahastamiseks mõeldud toode. Tavalise laenu asemel tasub enamasti valida just autolaen, kuna see on soodsam ja saadaval parematel tingimustel – seda seetõttu, et autolaen on paremini tagatud ja seega on laenuandja risk palju väiksem.

Autolaenu teeb eriti atraktiivseks asjaolu, et enamikel juhtudel ei nõua pangad autolaenu jaoks esmast sissemakset ega tagatist, vaid lihtsalt püsivat sissetulekut ja head krediidiajalugu.

Tasub lisada, et mõned pangad nõuavad autolaenu puhul täiendavat omaosalust ning selle suurus sõltub ka auto vanusest. Sellistel juhtudel on kõige lihtsam saada laenu täiesti uuele autole.


TÄISTEENUSRENT

Üks uudsemaid uue auto hankimise variante on täisteenusrent, mis sobib eriti hästi ostjale, kes soovib kõik auto omamisega seonduvad kulud ühe kuumakse sisse mahutada. Täisteenusrendi puhul koondatakse kõik autoga seonduvad kulud ühe fikseeritud kuumakse sisse, seda alates kuutasust ja kindlustusest kuni remonditööde ja rehvivahetusteni.

Eriti mugavaks teeb täisteenusrendi asjaolu, et rendiperioodi lõppedes saab klient lihtsalt sõiduki tagastada ja endale uue valida, või selle vastavalt lepingule välja osta. Seega sobib see suurepäraselt inimesele, kes soovib tihti sõidukit vahetada, kuid ei soovi tegeleda auto ostmise ja müügiga seonduvate toimingutega.


LIISIMINE

Liising on laenu kõrval tõenäoliselt kõige populaarsem variant auto ostu rahastamiseks ning seda pakuvad erinevad pangad nii eraisikutele kui ettevõtetele.

Erinevalt auto laenuga ostmisest võib sõltuvalt liisingutüübist jääda auto lõplikuks omanikuks pank, kes kliendile sõiduki finantseerimist pakub. Selleks tuleb vahet teha kolme erineva liisingutüübi vahel: kasutusrent, järelmaks ja kapitalirent.

Kasutusrendi puhul jääb klient sõiduki kasutajaks ning tasub pangale igakuiseid rendimakseid. Rendiperioodi lõppedes saab ta valida, kas soovib lepingut pikendada, auto tagastada või hoopis sõiduki täielikult välja osta.
Kui osta uus auto kapitalirendiga, saab klient lepingu lõpuks kindlasti auto omanikuks ning seega tasub pangale osamaksetena liisinguperioodi jooksul kogu auto väärtuse. Igakuisete maksete suurus sõltub kapitalirendi puhul sellest, kas liising vormistatakse jääkväärtusega või mitte. Jääkväärtus tähendab, et liisinguperioodi lõpus tuleb kliendil korraga välja käia sõiduki allesjäänud väärtus, ent selle arvelt on igakuised maksed väiksemad.

Järelmaks sarnaneb kapitalirendiga – klient saab lõpuks auto omanikuks ja tasub osamaksetena pangale kogu sõiduki väärtuse. Peamiselt on järelmaks mõeldud eraisikule, kes ostab auto eraisikult või ettevõttelt, kes pole käibemaksukohuslane.


AUTOMÜÜK ESINDUSES

Kui inimene on oma autot mõnda aega kasutanud ja soovib selle uue vastu välja vahetada, saadakse tihti uue sõiduki soetamise jaoks raha vana müügist. Nii saab hõlpsasti läheneda ka täiesti uue auto ostmise puhul, kuna üha enam automüüjaid on nõus kliendi vana auto ära ostma.
Siin tuleks eristada kaht varianti: auto edasimüümist ja lepingusse jätmist. Mõlemal lahendusel on oma eelised ja puudused.

Edasimüügi korral on salong sageli tehingu vahendaja ja võtab seetõttu tehingult omapoolse tasu. Müügilt saadud raha jääb aga kliendi kasutusse ja ta saab seda kasutada ka mõne teise automüüja juures.
Samuti võib oma vana auto jätta müügisalongi “lepingusse”, kui osta uus sõiduk samalt edasimüüjalt. Mõlemal juhul saab aga vana auto arvelt raha uue soetamiseks, mida saab kasutada liisingu sissemakseks, laenu omaosalusena, soodustusena uuelt autolt, jne.


UUE MAZDA OSTU RAHASTAMINE - VAATA PAKKUMISI!

Nagu näha, on täna turul autoostu rahastamiseks päris palju erinevaid lahendusi. Edasimüüjad on erinevate finantseerimisvõimaluste osas väga paindlikud ning pakuvad klientidele parima lahenduse leidmiseks alati nõu.

Seega tasub erinevaid võimalusi põhjalikult analüüsida ja valida välja just see, mis päriselt teie ootustele vastab.