AUTOUUDISED

Elektriauto Mazda MX-30

Elektriauto omamine on lihtne ja odav

Elektriautodel on diisel- ja bensiiniautode ees mitmeid eeliseid – need on mugavad, keskkonnasõbralikud ja kuluefektiivsed

Sedaan ja luukpära – mille poolest nad erinevad?

Mazda sedaanide ja luukpärade kasulikud omadused

Sedaan või luukpära? Luukpäral on palju kasulikke omadusi, ja sedaanil samuti. Tutvuge Mazda sedaanide ja luukpärade erinevustega.

Elektriauto. Jõudlustehnoloogia ja elektrimootor .  Auto aku laadimine

ELEKTRIAUTOD

Elektriauto Mazda MX-30 Jaapani margilt pole kallis, kuid on mugav, ent siiski praktiline ja turvaline.

CX 5 Interior Clean Min

Puutetehnoloogiad meie autodes: kasulikud abimehed või hoopis lisariskid?

Puuteekraanidega nutitelefonid on viimase kümnendi jooksul pea täielikult asendanud traditsioonilised nuppudega telefonid. Täpselt samamoodi on tehnoloogia areng jõudnud ka automaailma.

Kerghübriid on kõige mugavam hübriidauto

Kerghübriid on kõige mugavam hübriidauto

Kerghübriid on väga mugav hübriidauto, sest sellega on kerge toime tulla, see on odav ja sellel on palju eeliselt bensiiniautode ees.

Pereauto

Paljud inimesed vajavad suure pakiruumiga pereautot

Suure pakiruumiga pereauto on paljude perede vajadus. Pereauto võib olla nii sportlik ja elegantne ja ka maastur.

Elektriauto omamise eelised

Elektriauto omamise eelised

Elektriautod on autotööstuse arengu järgmine etapp – mitte revolutsioon, vaid evolutsioon ja positiivne muutus. Tänu elektromobiilsusele on autod ökoloogilisemad ja keskkonnasõbralikumad, ühtlasi on neid lõbusam juhtida ja soodsam ülal pidada.

MX 5 RF Hero Street People

Millist autot osta? Kõige usaldusväärsemad sõidukid

Usaldusväärse sõiduki valimine tasub end ära ja Mazda on tõestatult kõige usaldusväärsem automark

Camovi

AUTOD JÄRELMAKSUGA, LIISING

Uue auto ostmine ei pea enam unistuseks jääma, seda tänu erinevatele lahendustele, mida uue auto ostu finantseerimiseks pakutakse. Vaatame neid võimalusi lähemalt.

Mazda3 Exterior 9

Ökonoomsed autod

Enne kui täielikult elektriline tulevik kätte jõuab, on tänapäevase sisepõlemismootoriga ökonoomse auto soetamine igati pragmaatiline valik.

Mazda MX 5 Forest Aerial

JAAPANI AUTOD ON VASTUPIDAVUSE ETALONIKS

Iga uus auto, olgu see elektriline, hübriid või sisepõlemismootoriga, nõuab omanikult suuremal või vähemal määral hoolduste peale aja kulutamist.

Mazda3 1

ÕIGE ESMAMULJE ON HEA DISAINI LAHUTAMATU OSA

Eksperdid tõdevad, et klientide südamete võitmiseks peavad tootjad kombineerima nii tugeva esmamulje kui ka tõhusalt toimiva tehnoloogia ja suurepärase sõidukvaliteedi.

2021 CX 5 IPM5 GER(LHD) C24 EXT High+ Min

PARIM AUTOTOOTJA

Consumer reports hindas Mazda sõidukid parimateks, konkurents esiviisikus on aga tihe

Mx 5 Rf Hero City Sm

Mida peaksite sportautode kohta teadma

“Lihtsusta, siis lisa kergus,” ütles Colin Chapman, legendaarne autoinsener, leiutaja ja arendaja, kirjeldades nii sportautode ehitamise valemit.

2021 CX 5 IPM5 GER(LHD) C02 EXT High+ Min

MIDA PEAKSITE TEADMA MAASTURITE KOHTA?

Meeldigu sulle stiilsed linnasõiduks kohandatud elektriautod, tõhusa sisepõlemismootoriga sõidukid või praktilise nelikveoga mudelid – linnamaasturid on äärmiselt mitmekülgsed ja vastavad paljude erinevate juhtide vajadustele.

News Block II

MIDA PEAKSITE LUUKPÄRADE KOHTA TEADMA

Harjumus üha suuremaid sõidukeid valida ei mõjuta ainult autosid, vaid ka turu trende. Enamik tänastest uutest mudelitest on kõrgema põhjaga linnamaasturid.

Mazda3 Exterior 2

AUTO GARANTII: MIDA TÄHTSAT SA TEADMA PEAKSID?

Uute autode puhul kindla perioodi jooksul kehtiv garantii tagab võimaluse nautida sõidurõõmu ilma ootamatute kuludeta. Siiski on üllatuste vältimiseks oluline peamiseid garantiitingimused ja nõuded endale selgeks teha.

Mazda3 Exterior 9

Kerghübriid autod on ökonoomsemad

Kerghübriidid: parem dünaamika ja madalam kütusekulu ilma märkimisväärse investeeringuta

CX 60 Safety And Design (1)

Linnamaasturid

Autoostjatest rääkides võib tihti märgata huvitavat paradoksi: kuigi linnamaasturite ostjad tahavad maksimaalset turvatunnet, siis paljude jaoks tundub salongist uue auto ostmine ebamõistlik.

CX 60 In Action

Kuidas kütust säästa?

Madal kütusekulu on täna olulisem kui kunagi varem: kütusehinnad on kõigi aegade kõrgeimad ning loodust saastavaid autosid maksustatakse mitmel pool järjest karmimalt.

Driving Performance II

Hübriidauto maksustamine

Autoeksperdid on üldiselt seisukohal, et tänasel päeval on keskkonnale ja rahakotile mõeldes tõenäoliselt kõige paremaks valikuks hübriidauto – seda eriti ettevõtete puhul, kus tööautosid kasutatakse ka erasõitudeks.

CX 60 PHEV 900X600

Pistikhübriid: mis see on ja kuidas see teistest hübriidajamitest erineb?

Tänapäeval on autoostjate ja autojuhtide kõnepruuki lisandumas uusi tehnilisi lühendeid, mille täpset tähendust võib olla esimese hooga päris keeruline ära arvata. Kuigi enamik teab, mida tähendavad lühendid nagu ABS või ESP, on tehnoloogia kiire areng toonud kasutusse ka kolm uut olulist lühendit: HEV, MHEV ja PHEV.

MX 30 Autumn

Ka elektriautod saastavad: on see müüt või reaalsus?

Täna räägitakse saastavatest sõidukitest aina rohkem ning avalikkus nõuab üha valjemini üleminekut sisepõlemismootoriga autodelt säästlikumatele sõidukitele – näiteks elektriautodele. See aga ei tähenda, et üleskutsetele vastaseid ei leidu ning pole harv, et mõni skeptik toob esile, et ka elektriautod pole täiesti puhtad ning võivad loodust reostada.

Elektriauto MX-30 maastur | Mazda Esti

Elektriauto eelised, millele tuleks mõelda igal autoostjal

Tõenäoliselt jõuame peagi ajastusse, kus tavaliste sisepõlemismootoritega autosid hakkavad vahetama välja akuautod ning peagi on käes seegi aeg, kus sisepõlemismootoritega autod kaovad liiklusest sootuks. Üha enam autojuhte küsib endalt: kas elektriauto võiks juba nüüd olla mulle sobiv alternatiiv? Pole üllatav, et interneti otsingutes on päringud elektriautode kohta muutnud viimastel aastatel aina sagedamaks. 

MAZDA MX 30 Hero

Elektriauto laadimise ABC: kõik, mida sa teadma pead

Elektriauto ostmine võib tunduda hea mõttena, kuid enne ostuotsuse langetamist tuleb teha siiski veidi kodutööd. Kaalumist vajavaid aspekte on mitmeid, kuid kõige olulisemad puudutavad elektrisõiduki laadimist ja sõiduki  nii öelda kütusekulu. Enne ostu tuleks endale selgeks teha, kus ja kuidas hakkab toimuma elektriauto laadimine kodus, kui kaua aku laadimine aega võtab, kui palju elektrit auto sõidu ajal tarbib ning kui kaugele ühe laadimisega sõita saab.

TARVIKUTE PAKETID

Parimad hübriidautod: ülevaade tehnilistest andmetest

Hübriidsõidukite jõuallikaks on sisepõlemismootor ja üks või mitu elektrimootorit, mis kasutavad akudesse salvestatud energiat. Hübriidautot ei saa laadimiseks tavapärasesse vooluvõrku ühendada, vaid selle asemel laetakse akut regeneratiivse pidurdamise ja sisepõlemismootori abil.

CX 60 Homura

LADATTAVAT HYBRIDIT (PHEV)

On aika saada uudet innovaatiot tien päälle. Mazdan uusimmissa malleissa tulevaisuus on jo täällä. Polttoainetehokkuus, matalat päästöt ja ajomukavuus niin kuljettajalle kuin matkustajalle. Nämä sanat kuvaavat parhaiten Mazdan Plug-in hybridiautoja, joihin on yhdistetty perinteikästä japanilaista insinööritaitoa ja uusinta teknologiaa. Mazda PHEV-autot vievät ajokokemuksen aivan uudelle tasolle.

Mazda MX-30

PARIMAD MAZDA ELEKTRISÕIDUKID

Kes ütles, et tulevikutehnoloogiat ei ole võimalik tänapäevaelusse kohandada? Tänu Mazda elektrisõidukite tehnoloogiale on sõidu nautimine lihtne, vähendades samal ajal oma süsiniku jalajälge. See on võimalik ning veel rõõmustava töövõimega. Meie elektrisõidukitest kõige populaarsem – MX-30 näitab ehk sünergiat tipptasemel inseneriuuenduste ja aastakümnete pikkuse tootmistraditsiooni vahel. Koos loovad need harmoonilise segu, mis muudab iga läbitud kilomeetri meeldivaks kogemuseks. On aeg kõigil tutvuda elektriauto MX-30 võimalustega.

Mx 30 Exterior

KÕIGE TÖÖKINDLAMAD, VASTUPIDAVAMAD AUTOD: ÜLEVAADE MAZDA MUDELITEST

Pole saladus, et Mazda autod on äärmiselt töökindlad. Väljaanne Consumer Reports loetleb regulaarselt kõige usaldusväärsemaid autotootjaid ning 2022. aastal oli Mazda selles listis 1. kohal. Tarbijad soovivad autot, mis on praktiline, millega on mõnus sõita, usaldusväärne ja ökonoomne. Nendele ootustele vastavad ainult käputäis autotootjaid.

CX 60 Takumi Intro

HÜBRIIDAUTO TÖÖPÕHIMÕTTED

Nii elektri- kui ka sisepõlemismootoritel on oma eelised. Nende tehnoloogiate ühendamine ei anna tulemuseks mitte ainult auto, mis ühendab ökonoomsuse ja praktilisuse, vaid ka sõitmislõbu. Just selle on Mazda insenerid saavutanud PHEV, traditsioonilise hübriidi ja isegi spetsiaalsete R-EV hübriidtehnoloogiate kasutuselevõtuga.