Jaapani autod on vastupidavuse etaloniks

Jaapani autod on vastupidavuse etaloniks

Iga auto, olgu see elektriline, hübriid või sisepõlemismootoriga, nõuab omanikult suuremal või vähemal määral korrastamise peale aja kulutamist. Uute autode puhul ei tule küll muretseda ootamatute rikete pärast, kuid iga omanik soovib, et tema auto peaks vähemalt esimesed kasutusaastad ilma ühegi probleemita vastu. Teisisõnu – soovitakse, et autol ei ilmneks ühtegi tehasepoolset viga, mille tõttu tuleb remonti pöörduda või mõnda aega ilma oma autota olla.

Just seetõttu peaksid vastupidavat autot otsivad juhid pöörama tähelepanu eeskätt Jaapani autodele, mille hulgast peetakse kõige paremaks tootjaks Mazdat.

Mazda mudelid on võitnud juhtide usalduse üle kogu maailma tänu oma vastupidavusele, kvaliteedile, suurepärasele välimusele ning esmaklassilisele salongile. Olgu need väiksemad luukpärad, sportmudelid, hübriidid või linnamaasturid, rikete oht on Mazda sõidukite puhul äärmiselt madal. Juhtide lojaalsusest ja tunnustusest annab märku asjaolu, et peale oma esimese Mazda ostmist otsivad kliendid järgmist autot enamasti just sama brändi mudelite seast.

Säärane tunnustus ei ole muidugi juhuslik. Tugeva kogukonnatunde poolest kuulus Jaapan on igasse kodanikku juba varasest noorusest sisendanud soovi teenida ühiskonda ja töötada kõigi hüvanguks.

Jaapani autotootja Mazda poolt valmistatud sõidukid on selle filosoofia parim näide: igat tehnoloogiat proovitakse tuhandeid kordi, eelistatakse läbiproovitud osi ja lahendusi ning kõiki funktsioone testitakse seni, kuni veendutakse, et need mitte ainult ei toimi, vaid on igas vanuses autojuhtidele ka mugavad ja arusaadavad. Seepärast tunnevad juhid end Jaapani autodes väga kiiresti koduselt – leiavad kähku iga vajaliku nupu ja lüliti ning mõistavad intuitiivselt, kuidas erinevaid vajalikke tehnoloogiaid kasutada.

Mazda kõige vastupidavamate autode kohta saad lähemalt lugeda siit.

Uus auto liisinguga

Uut autot otsides tõstatub enamasti vastupidavuse kõrval järgmise küsimusena ostu finantseerimine. Muidugi on alati võimalik oma järgmise hübriidauto, luukpära või unistuste linnamaasturi jaoks mitu aastat koguda, kuid palju sagedamini ostetakse uued autod kuumaksuga, seda kas liisingu või autolaenu vormis. See on tihti ka säästlikum ja mugavam lahendus, kuna raha saab kasutada teisteks investeeringuteks, mitte ei pea neid auto alla täismahus “kinni panema”.

Ühtlasi tasub teada, et uut autot ostes on võimalik ka allahindlustest kasu lõigata – tihti leiab tootjate kodulehtedelt sektsiooni, kus pakutakse soodushinnaga mudeleid. Vastupidavuse ja kvaliteedi poolest tuntud Jaapani autotootja Mazda edasimüüjate kodulehtedel on alati olemas eraldi lehekülg eripakkumiste, allahindluste ja erinevate kampaaniate jaoks. Seepärast ei ole uuelt autolt allahindluse saamine sugugi õnne küsimus, vaid nõuab lihtsalt veidi lähemalt uurimist.

Loe lähemalt, kust uute Mazda mudelite allahindlusi leida.

Luukpärad, sedaanid või äkki isegi elektriautod?

Uut vastupidavat autot otsides on üheks oluliseks otsustuskohaks kindlasti sõiduki keretüüp ehk teisisõnu – milline mudel vastab kõige paremini kõikidele juhi ootustele ja vajadustele, aga ka hobidele ja vaba aja veetmise võimalustele? Oletame, et oled juba Jaapani auto kasuks otsustanud, siis kuidas leida endale sobiv mudel? Siin on mõned lihtsad nõuanded:

Kui plaanid sõita peamiselt üksinda või kahekesi, eelistad eeskätt klassikalist disaini ja kerejooni või otsid lihtsalt esinduslikku sõidukit, siis arvatavasti sobivad sulle kõige paremini sedaanid. Mazda pakutav sedaanide valik on rikkalik ja oma kuulsa ning unikaalse KODO disainikeele tõttu ka äärmiselt pilkupüüdev – isegi seisvad Mazda sedaanid tekitavad illusiooni nagu auto liiguks.

Kui sinu perekond on suurem või elad linnast väljas, tunned end kõrgemal istudes kindlamalt või soovid lihtsalt paremat põhjakõrgust, siis tõenäoliselt on õige valik linnamaastur. Mõistagi on seejuures oluline oma igapäevaseid sõiduharjumusi objektiivselt hinnata. Näiteks kui pead tihti sõitma külmades ja keerulistes oludes, siis parimaks valikuks sinu jaoks on 4X4 ehk teisisõnu nelikveoline linnamaastur. Mazda pakub sama kerekujuga ka kompaktsemaid väikemaastureid, samas kui ruumikama sõiduki otsija jaoks on täissuuruses linnamaastur parim valik.

Üks levinud hirme linnamaasturite soetamise juures on nende kütusekuluga seotud müüdid. Arvatakse, et suurem ja parema maastikuvõimekusega auto peab tingimata ka rohkem kütust võtma kui näiteks väiksem luukpära või sedaan. See pole tegelikult tõsi. Kõige efektiivsemad linnamaasturid kulutavad reaalsuses isegi vähem kütust kui mõni väiksem auto. Kui sinu jaoks on kütusekulu eriti oluline, siis tasub vaadata Mazda valikus olevate hübriidmaasturite poole, mis pakuvad meeldivalt madalat kütusekulu ja taskukohast sõidurõõmu.

Muide, inimesed, kes hindavad sõites eriti vaikset salongi, saavad hübriidiga sõites vähemalt osa teest läbida ainult elektrilises režiimis. Isegi kõige lihtsamad hübriidid võimaldavad tänapäeval nautida sujuvat ja ökonoomset sõitu – hübriidi sisepõlemismootor töötab linnas vaikselt ja ilma liigse vibratsioonita, isegi kui pead tihti fooride taga peatuma ja uuesti sõitma hakkama. Lisaks sellele ei erine hübriidide hinnad suuresti tavalistest sisepõlemismootoriga mudelitest ning kui veidi turul ringi vaadata ja hea pakkumine leida, võib hübriidmudeli isegi soodsamalt saada.

Mazda eripakkumiste kohta saad rohkem infot siit.

Nende jaoks, kes soovivad autoga sõites kütusekuludelt aga eriti suurelt säästa, sobivad kõige paremini pistikhübriidid. Need on äärmiselt ökonoomsed, kuna pistikhübriidi akut saab kodus ja avalikes laadimispunktides uuesti täis laadida. Täis akuga suudavad pistikhübriidid elektrirežiimis sõita kuni 80 kilomeetrit.

Entusiastide jaoks, kes soovivad keskkonna säästmise ja uute tehnoloogiate kasutamise osas esirinnas olla, on parimaks valikuks elektriautod. Uute elektriautode hind erineb küll mõnevõrra sisepõlemismootoriga või hübriidajamitega mudelite omast, kuid juba praegu pakuvad Eesti pangad neile soodsamaid liisingutingimusi. Lähitulevikus võib oodata ka uusi riigipoolseid toetusi elektriautode soetamiseks.

Vastupidavat uut autot valides tasub seega alati usaldada ekspertide arvamust ja tagasisidet, mis räägib praegu selgelt, et Mazda mudelid on tõenäoliselt ühed kõige vastupidavamad autod. Seejärel tasub pidada ekspertidega nõu, et leida mitte ainult parim võimalik finantseerimislahendus, vaid igas aspektis enda vajaduste ja soovidega kõige paremini sobiv mudel.

Mazda erinevate mudelite kohta saad lähemalt lugeda siit.