Miks sobivad linnamaasturid kõige paremini neile, kes otsivad pereautot?

Kunagi oli pereautot otsivate inimeste jaoks valik väga kitsas: nad pidid istuma universaalis, mis oli küll ruumikas, kuid häiris tihti juhte oma pikkusega, või sõitma ringi perebussiga, millel polnud kauni disaini ja atraktiivse välimusega mingit pistmist. Õnneks on täna valik palju rikkalikum ja selle asemel, et leida kompromiss soovide ja reaalsuse vahel, saavad pered valida laia valiku atraktiivsete keredega mudelite vahel – jutt käib loomulikult linnamaasturitest.

Autoostjatest rääkides võib tihti märgata huvitavat paradoksi: kuigi linnamaasturite ostjad tahavad maksimaalset turvatunnet (nende arvates on kõrgemal istudes parem näha, mis teel toimub), siis paljude jaoks tundub salongist uue auto ostmine ebamõistlik ning pereautot hakatakse otsima hoopis müügiportaalidest ja autoplatsidelt.

Ekspertide arvamuse kohaselt on see aga viga, kuna lisaks tundmatule taustale suudavad juhid harva ennustada, kui palju kasutatud auto remont ja selle ülalpidamine tegelikult maksma hakkab. Kui need kulud selgelt välja arvutada ja ostuhinnale lisada, võivad uued autod isegi hämara taustaga soodsatest kasutatud sõidukitest soodsamad olla. Oma vastupidavuse, töökindluse ja turvalisuse poolest silma paistvad uued autod pakuvad lisaks eelmainitule ka meelerahu. Eriti kogu perega pikemale väljasõidule minnes.

 

Taskukohane hind

Esindusi külastades saad valida täpselt seda, mida hing ihaldab. Kas soovid sõita vaikselt ja ökonoomselt? Tõenäoliselt pälvivad sel juhul tähelepanu uued elektri- või hübriidautod. Pead sõitma pikki vahemaid ja seejuures on oluline madal kütusekulu? Salongis on ökonoomsed autod alati esindatud. Sportmudelid on sinu jaoks küll atraktiivsed, ent ei vasta kõikidele pere vajadustele? Esinduse spetsialistid juhatavad sind täpselt nende mudeliteni, mis su soovidele kõige paremini vastavad – olgu need väiksemad ökonoomsed luukpärad või sedaanid, minimaasturid või täissuuruses linnamaasturid.

Mazda salonge tasub külastada juba selleks, et tutvuda Jaapani autode kvaliteedi ja vastupidavusega. Salongis püüavad pilku kõiksugu soovidele ja vajadustele vastavad mudelid alates ökonoomsetest hübriidmaasturitest ja 4x4 linnamaasturitest kuni sportlike sedaanide ja elektrilise Mazda MX-30-ni välja. Loe Mazda uute autode ja mudelivaliku kohta lähemalt siit.

Lõpuks leiavad autosalongist õige valiku ka need, kes otsivad eeskätt taskukohast hinda. Seda eelkõige seetõttu, et salongides on alati esindatud vähemalt paar allahindlusega pakutavat mudelit. Seepeale võib küll tekkida küsimus, kuidas uusi autosid üldse allahindlusega müüa saab, kuid vastus on võrdlemisi lihtne: see juhtub tihti siis, kui esindusse saabub uus saadetis sõidukeid ning salongis olevad autod tuleb kiiresti ära müüa. Selles olukorras aitavad sõnad “allahindlusega uued autod” saabuvatele autodele ruumi teha.

Kui aga soovid täiesti uut täpselt enda vajadustele kohandatud autot, saab alati konsulteerida spetsialistiga või valida soovitud lisavarustuse veebis. Sel juhul võib täiesti kindel olla, et auto vastab ideaalselt just sinu isiklikele vajadustele. Esindusest autot ostes on salongitöötajad abiks ka kõikide finantseerimisvõimaluste selgitamise ja soovitamise ning vajalike dokumentide täitmise osas. Loe uue Mazda ostmise kohta lähemalt siit:

MX-30

Tee vajadused selgeks

Oma perele kõige sobivamat autot otsides tuleb kõigepealt teha selgeks oma pere soovid ja vajadused. Võibolla vajad avarat, laia avaga pagasiruumi või eriti ruumikaid tagaistmeid, kus lapsed istuma hakkavad? Ehk soovid osta teise pereauto, mis võiks olla eriti ökonoomne ja vaikne? Või tuleb sul tihti linnast välja, mööda kõrvalisi teid sõita? Sel juhul on oluline nelikvedu. Samuti on võimalik, et sinu kodukandis on teed eriti kitsad ning kodust välja sõites tuleb sõita üle kõnnitee või äärekivide – sellisel juhul tuleb kindlasti kasuks kõrgema põhjaga auto.

On täiesti tavaline, et kõigile neile vajadustele vastavad mudelid leiab vaid üht autosalongi külastades. Sul tuleb lihtsalt valida bränd, mida suudad usaldada. Kui hindad kvaliteeti, taskukohast hinda, atraktiivset välimust ja Jaapani autode head jääkväärtust, tasub kindlasti Mazda salongist läbi astuda. Meie konsultandid ei aita sul vaid kõige sobivamat mudelit leida, vaid selgitavad ka kõiki finantseerimisvõimalusi ja aitavad vajaduse korral auto ka spetsiaalselt sinu pere vajadustele sobivaks kohandada.

Kuna transpordisektori saasteküsimus muutub terves maailmas iga päevaga üha olulisemaks ja üha rohkemate Euroopa riikide valitsused kaaluvad täiendavaid automakse, võivad sulle huvi pakkuda ka elektriautod. Hinna osas ületavad nad enamasti samas suuruses sisepõlemismootoriga mudeleid, kuid see-eest pakuvad nad mitmeid eeliseid. Kui otsustad soetada näiteks stiilse Mazda MX-30 elektrilise linnamaasturi, võid lõigata kasu 5000-eurosest riiklikust toetusest. Enamik Eesti liisingupakkujaid on samuti elektriautode usku, mistõttu soodustatakse madalamate intresside ja soodsamate tingimuste abil nende ostmist.

Võtmeid kätte saades pea meeles, et oma autot saad paljudes kohtades täiesti tasuta laadida. Samuti on sul sellise mudeliga õigus sõita ühistranspordile mõeldud radadel ning lõigata kasu ka spetsiaalselt elektriautodele mõeldud parkimise võimalustest.

Kui pead tihti pikemaid sõite ette võtma, võivad sulle huvi pakkuda uued hübriidautod. Seda eriti siis, kui sõidad piirkondades, kus laadimistaristu pole veel nii hästi välja arendatud. Sõltuvalt sinu eelistustest võivad valikute hulka kuuluda nii kerg-, täis- kui ka pistikhübriidid, mille akut saab eraldi laadimiskaabli abil laadida.

Osad neist valikutest aitavad ristmikel peatudes kütust ja loodust säästa, samas kui teised suudavad pikemaid või lühemaid otsi vaid elektri jõul läbida. Hinnanguliselt saab parimate hübriidautode tehnoloogiaid õigesti kasutades säästa küttekuludelt lausa poole ulatuses, võrreldes ainult sisepõlemismootoriga autodega. Lisaks sellele pole hübriidauto oluliselt kallim kui sarnase suurusega tavamootoriga auto.

Loomulikult on perele autot valides fookus alati ka ökonoomsusel. Võrreldes vanemate autodega säästavad tänased mudelid oluliselt rohkem kütust ning on väga madalate heitenäitajatega, mis tähendab, et nende autodega sõites ei pea muretsema täiendavate saastemaksude pärast.

Huvitaval kombel arvavad paljud ökonoomset autot otsivad juhid, et tavalised või hübriidsed linnamaasturid on kõrgema kere, kõrgema põhja ja nelikveo tõttu ka kõrgema kütusekuluga. Kuigi juhid tahavad kõrgemal istuda ja end sedasi turvalisemalt tunda, kardetakse, et selle arvelt tuleb kütusele rohkem kulutada.

Eksperdid ei varja, et minevikus oli see tõesti nii, kuid tänapäevased linnamaasturid ei erine kütusekulu poolest sugugi väiksematest ning madalama põhjaga mudelitest. Uusimate tehnoloogiatega varustatud ökonoomsed linnamaasturid nagu Mazda CX-5 või Mazda CX-30 suudavad kütusekulu poolest kerge vaevaga tunduvalt väiksemate luukpärade või sedaanidega konkureerida.

Seega tasub perele autot valides võtta arvesse kõiki oma soove – lõppude lõpuks kasutad ju autot iga päev. Kui keskendud vaid väikestele probleemidele või kahtlustele ega osta endale autot, mida tegelikult soovid, võid tulevikus ostu kahetsema hakata. Ja kui oled juba valiku teinud, siis suhtle professionaalidega: tootjad nagu Mazda panustavad oma töötajatesse, kes räägivad sulle su tulevase auto kohta kõike, mida teada soovid – tehnoloogiast kuni finantstingimusteni.