Mazda CX-5 saavutas IIHS külgkokkupõrke katses kõrgeima hinde

2021. aasta Mazda CX-5 on ainus mudel, mis teenis USA pinnal sõidukite turvalisust hindava organisatsiooni IIHS uues külgkokkupõrke alases katses hindeks "hea." Uue metoodika alusel läbi viidavas, autode jaoks oluliselt raskemas ohutuskatses osales 20 väiksemat linnamaasturit ja hinde "hea" teenis neist välja vaid Mazda CX-5, mis säras nii käesolevaks kui ka mulluseks mudeliaastaks toodetud sõidukite seas.

"Mazda CX-5 esines katses teistest paremini," sedastas IIHS oma videokokkuvõttes. "Sõiduki kere konstruktsioon pidas löögile väga hästi vastu ja turvapadjad töötasid eeskujulikult, kaitstes reisijaid võimalike peavigastuste eest. Sõitjateruum deformeerus vähe, mis tähendab, et võimalike vigastuste tõenäosus on samuti väike. Meil oleks hea meel, kui edaspidi saaksid kõik sõidukid selle katsega sama hästi hakkama."

Kokkuvõtet saate vaadata aadressilt https://www.youtube.com/watch?v=HHfJR7dBgu0

Uue metoodika alusel läbi viidavas katses kasutatakse raskemat "rammi" - 1900 kg varasema 1500 kg asemel -, mis liigub ka suuremal kiirusel (60 km/h endise 50 km/h asemel). Maasturi või väikeveoki esiosa jäljendav kokkupuutepind on samuti toekam ja kõik see kokku tähendab, et katsealusel tuleb toime tulla varasemast 82% suurema löögienergiaga, mis tabab autot juhiukse ning B-piilari piirkonda.
Uuel aastal esitletakse Euroopas mudeli CX-5 uuendatud versiooni, millel on ette näidata parem ohutusvarustus kui äsja IIHS-ohutuskatses osalenud autol. Neile mudelitele pakutakse uudistena ummikuabilist CTS (Cruising & Traffic Support) ja uuendatud esilaternaid AHL. Esimene võtab ummikutes üle nii roolimise kui ka pedaalide vajutamise ja teine suudab valgusdioodidest lähtuvat valgusvoogu veelgi täpsemalt juhtida.

Euroopas müüdud Mazdade hulgast langeb tervelt 21% linnamaasturi CX-5 arvele ja lisaks ohutusalastele uudistele näidatakse uuel aastal muudki, et mudelit jätkuvalt ostjate huviorbiidis hoida. Uuendatud linnamaasturil on muuhulgas ette näidata ka nutikas Drive Select ehk Mi-Drive nimeline süsteem, mille korral on soovitud sõidurežiim ainult ühe nupuvajutuse kaugusel.

IIHS ehk Institute for Highway Safety on sõltumatu sõidukite ohutust hindav organisatsioon, mis on asutatud ja rahastatud USA kindlustusseltside poolt. Kõik käesoleval aastal testitud Mazda mudelid said IIHS-hinnanguks Top Safety Pick+, mis on kõrgeim hinne, mida on võimalik antud organisatsioonilt teenida. Lisaks mudelile Mazda CX-5 omavad sellist hinnet veel Mazda3, Mazda6, Mazda CX-3 ja Mazda CX-30.

Camoii

Sõitmine on uskumine

Asuge CX-5 rooli ja kogege uut taset mugavuses ja sõidurõõmus tänu arvukatele täiustustele salongis ja suurenenud sõidudünaamikale. Sõit Mazda CX-5-ga on teravam ja põnevam kui eales, seda kinnitab nauditavaima sõidukogemusega auto maine linnamaasturite kategoorias.

Telli Mazda uudiskiri