"Jujiro Matsuda on mees, kes asutas ettevõtte, mis on praegu tuntud kui Mazda Motor Corporation. Ta kasvas oma esimesed eluaastad keskkonnas, mis polnud kaugeltki rahulik ja jõukas, kuid siiski, liikus Jujiro järjekindlalt oma kire – tootmise poole. Lugege edasi, et saada lisateavet tema elu ja filosoofia kohta, mis on kujundanud Mazda DNA ja mida tähistasid kõik selle ettevõttega sajandite jooksul seotud inimesed."

ASUTAJATE KIRG

V0

Noorukiiga: kasvav kirg tootmise vastu, kuni Jujiro realiseeris soovi pühendada oma elu masinatööstusele.

Jujiro Matsuda sündis 1875. aastal Hiroshimas ja oli 12 õest-vennast noorim. Tal ei olnud võimalik koolis käia ning ta kolis 13-aastaselt Osakasse, et töötada ja elada koos ühe sepaga. Sel ajal taipas ta, et soovib oma elu pühendada masinatööstusele. Ajendatud soovist õppida kõrgetasemelisi insenerioskuseid, asus ta tegema koostööd erinevate tehastega, sh laevatehaste ja arsenalidega. Masinate ja tootmise kohta uute teadmiste saamiseks külastas ta oma töövaheaegadel teisi tehaseid ja õppis ka sealt.

V1

Tutvustame eksklusiivset patendeeritud Matsuda pumpa, mis toodeti lehmakombinaadis.

Jujiro asutas masinatööstusettevõtte „Matsuda Seisakusho“ 31-aastaselt, rentides pisikese, 33-ruutmeetrise lehmalauda. Äri ei käivitunud hõlpsalt. Jujiro sai teada, et toode, mille arendamisega ta aastaid tegeles, oli juba turul olemas, kuid see tagasilöök ei heidutanud tema otsusekindlust. Ta uuris olemasolevaid tooteid ja lõhkus need tükkideks, tegi mõned muudatused ja tutvustas eksklusiivset patenteeritud Matusda pumpa. Ta jäi truuks oma veendumusele, et kvaliteetsed masinad on kasutajatele rõõmu pakkuvate toodete tootmisel hädavajalikud ning importis ja tutvustas kõige aktiivselt kõige arenenumaid tootmismasinaid välismaalt.

V2

„Eluaegne pühendumus ühele ettevõttele“: ilmutus pärast traagilist tulekahju, milles hävis kogu vabrik.

1918. aastal läks 40ndates eluaastates Jujiro tagasi Hiroshimasse ja asutas ettevõtte „Hiroshima Matsuda Seisakusho“. Selleks ajaks oli ta tuntud ja austatud ärimees. Kaks aasta hiljem veendi teda ühinema vaevleva ettevõttega Toyo Cork Kogyo Co., Ltd. Ehhki see ei tegutsenud sektoris, millele Jujiro oli spetsialiseeritud, võttis ta väljakutse vastu. Ettevõtte taaselustamiseks pakkus ta välja uusi tooteideid, sealhulgas kokkupressitud korgist plaatide valmistamise. Pärast Toyo Cork Kogyo presidendiks nimetamist – endise presidendi asemele, kes pidi haiguse tõttu lahkuma – nägi ta vaeva uue korgitoote loomiseks, mida saaks kasutada soojusisolatsiooni- ja lööke neelava materjalina. Uued tooted aitasid ettevõtte tagasi rööbastele. Toyo Cork Kogyo äriedu oli aga lühiajaline. 1925. aastal hävis tulekahjus kogu tootmine. Jujiro seisis silmitsi suurte võlgadega, ent rohkem šokeeris teda tulekahjus hukkunud töötajate kaotus. Pärast seda traagilist juhtumit pöördus ta tagasi oma kire juurde ja otsustas ettevõtte uuesti üles ehitada, pöörates äri sellele, milles ta tugev oli – masinatööstusele, mille moto oli „eluaegne pühendumus ühele ettevõttele“. Oma enesekindluse näitamiseks nimetas ta ettevõtte ümber ja uueks nimeks sai Toyo Kogyo Co., Ltd.