Mazda CX-60 pälvis parima võimaliku Euro NCAP ohutushinnangu

Uus Mazda CX-60 PHEV pälvis Euro NCAPi testides maksimaalse ohutushinnangu, ehk sai viis tärni. Väga head tulemused saavutati nii lastega seotud ohutuse kategooriates (91%) kui ka täiskasvanute kategooriates (88%). Lisaks sellele hinnati linnamaasturi tulemust haavatavate liiklejate (näiteks jalgratturid või jalakäijad) ohutusega seotud testides 89% vääriliseks.

CX-60 saavutas parima võimaliku tulemuse sõidukis viibivate laste (6- kuni 10aastased) ohutust hindavas laup- ja külgkokkupõrke avariitestis. Maksimaalne tulemus saadi ka lapse turvatooli kinnitamise võimaluste osas, mis kokkuvõttes andis nooremate reisijatega seotud koondhinnanguks 91%.

Täiskasvanud reisijatega seotud testides pälvis linnamaastur üldhinnanguks 88%, mille taga oli silmapaistev sooritus nii külg- kui ka laupkokkupõrke testides. Samuti teenis CX-60 maksimumpunktid kõigi kriitiliste kehaosade kaitsmist hindavas testis, seda nii külgkokkupõrkel liikumatu postiga kui ka kokkupõrkel teepiirdega.

Haavatavate liiklejatega seotud ohutustestides aitas CX-60-l viimase aja ühe parima Euro NCAPi hinnangu saavutada väga hästi töötav autonoomne hädapidurdussüsteem. Testide käigus hinnati ka teisi ohutusega seotud juhiabisüsteeme, mis kindlustasid 76-protsendise koondhinde.

Kõigi tulemuste põhjal sai CX-60-st juba kuues Mazda sõiduk, mis on ohutustestides saavutanud parima võimaliku tulemuse – varasemalt on sarnaseid tulemusi näidanud CX-5 (2017), Mazda6 (2018), Mazda3 ja CX-30 ( 2019) ning MX30 (2020). Testidest on selgunud, et head tulemused tagavad nii Mazda kasutatav kerearhitektuur, nutikad juhiabisüsteemid kui ka innovaatilised tehnoloogiad.

Mazda sõidukid on varustatud nutikate i-Activsense juhiabisüsteemidega, mis ka pidevalt täienevad. Näiteks on uutesse sõidukitesse jõudnud läbi vastassuuna keeramist toetav süsteem, SBS-R jalakäijate tuvastamise tehnoloogia ning sõidukist väljumise hoiatussüsteem, mis aitab enne autost väljumist tuvastada võimalikke ohte ning seeläbi vähendada vigastuste või kahju tekkimise riski.

Täielikult sõitmisele keskenduda aitab hea sõidudünaamika, mille tagab jäik kere ja sellest tingitud hea autotunnetus, samuti mugav iste, mis lubab end hästi tunda ka keerulisemates oludes. Eelneva kõrval mängib ohutuse ja mugavuse tagamisel olulist rolli ka nutikas Kinematic Posture Control (KPC) vedrustussüsteem, mis aitab säilitada sõiduki stabiilsust igas olukorras.

CX 60 Street 1800X900

SÕITMINE ON USKUMINE

Nautige CX-60 intuitiivset ja nauditavat sõidukogemust, mis pakub suurepärast jõudlust, ohutust ja sportlikku sõidutunnet. Tulge proovima ja veenduge ise!