EESTI AASTA AUTO ON MAZDA3

EESTI AASTA AUTO

Eesti autoajakirjanikest koosnev žürii valis 20. korda toimunud Eesti aasta auto konkursil 2020. aasta parimaks autoks Mazda3. See on Mazdale konkursi ajaloos juba teine võit – eelmine kord valiti Mazda Eesti aasta autoks 17 aastat tagasi, kui esikoha pälvis Mazda6.

Mazda maaletooja sõnul on aasta auto tiitel suur tunnustus, mille Mazda3 on auga välja teeninud. „Need, kes selle autoga juba sõidavad, teavad, et Mazda3 sisu loob omas klassis täiesti uue standardi, pakkudes ohtralt tipptehnoloogilisi juhiabilahendusi, laitmatut disaini ning luksuslikku mugavust. Usun siiralt, et Mazda suudab positiivselt üllatada ka neid, kes on seni eelistanud kallima hinnaklassi brände,“ ütles Juste Sataite Mazda Baltikumi turundusjuht.

Autokonkursi avavoorus osales sel aastal kokku ligi 40 tänavust uudismudelit, millest finaali pääses kuus žüriilt enim punkte saanud autot. Finaalis võistlesid omavahel Mazda3, Audi e-Tron, BMW 3. seeria, Kia XCeed, Renault Cio ja Toyota RAV4. Žürii liikmed valisid kuue seast parima 300-kilomeetrisel sõiduringil Harju-, Rapla- ja Järvamaa teedel.

Finaalsõitude järgselt said koheselt enim hääli Mazda3 ja Renault Clio; Kia, BMW ja Toyota kogusid omavahel võrdselt punkte ning Audi e-Tron kindlustas kuuenda koha. Viimased žürii liikmete hääled tõid enim punkte Mazda3-le, mis tõi talle Renault Clio ees esikoha.

Mazdale on auhinna saamine väga märgilise tähendusega, kuna 2020.aastal täitub autotoojal 100 tegutsemisaastat ja valmis on saadud revolutsioonilise SkyactiveX mootoriga, mis ühendab endas diiselmootori kütusesäästlikkust bensiinimootori võimsuse ja juhitavusega. Mazda3 algatab uue generatsiooni Mazda ajastus, pakkudes nii Red Dot disainiauhinnaväärilist väljanägemist kui ka vabalthingava uuendusliku mootori võlu sõidurõõmu pakkumiseks. Tänavu aasta auto tiitliga pärjatud Mazda3 pälvis Dubai Motor Show’l ka aasta naiste auto tiitli, mille võitja selgitati välja 30 riigi naiste hääletustulemuste alusel.